İşini büyütmek isteyen e-ticaret satıcıları ve girişimciler için kaynaklar

SWOT analizi; İngilizce’de strength (güçlü yönler), weakness (zayıf yönler), opportunity (fırsatlar) ve threat (tehditler) gibi kelimelerin birleşimi ile adını bulmuş olan stratejik planlama tekniğidir.

Devamını Oku

Ödeme vadeleri, komisyon oranları, sanal POS’un ne derece güvenli olduğu gibi daha birçok detay, sanal POS seçimi konusunda mutlaka göz önünde bulundurulması gereken değerlendirme unsurları olmalıdır.

Devamını Oku

Finansal raporlama; işletmenin finansal anlamdaki her türlü detayını, belirli zaman dilimleri içerisindeki finansal performansını, finansal açıdan ne kadar doğru yönetildiğini, geleceğe dair finansal beklentileri ve geçmişte yapılan finansal hataları ortaya koyan kritik bir rapor türü olarak tanımlanabilir.

Devamını Oku

Özellikle yurt dışında artık akıllı mağazaların yer alması ve en önemlisi de personelsiz mağazaların devreye girmesi, ödeme sistemlerinin geldikleri son noktayı bizlere net bir şekilde göstermektedir.

Devamını Oku
27 Eylül 2021

Depo sayımı sıklıklarının belirlenmesi amacıyla birçok unsur göz önünde bulundurulabilir. Kimi işletmeler belirli zaman dilimlerinde kimi işletmeler yıllık kimi işletmeler ise mevsimlik olarak depo sayımı yapabilirler.

Devamını Oku

Çok kanallı depo yönetiminde depolar arası senkronizasyonu, bilgi ve iş akışını sağlayan yazılımların kullanılması büyük önem taşır. Depo yönetim yazılımları sadece depolar arası koordinasyonu değil, tüm depoların tüm tedarik zinciri ile bağlantılı bir şekilde çalışmalarını da sağlayacaktır.

Devamını Oku

Başarılı bir tedarik zinciri yönetimine sahip olmak isteyen işletmelerin, arz yönlü faaliyetlerini her zaman için kusursuz bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekir. Arz yönlü faaliyetler ise tedarik zincirinin tamamını kapsar. Ürünün işletmeye girdisini sağlamak ya da tedarikçiden hammadde temin edip, bu girdi ya da hammaddelerin nihai ürünlere dönüşmesi, sonrasında da tüketicilere ulaştırılması, te

Devamını Oku

E-ticarette başarılı bir işletme olmanın en önemli unsurlarından biri doğru bir depo yönetimine sahip olmaktır.

Devamını Oku

Ürünlerin boyutları, karlılıkları, kargo firması, kargo maliyetinin fiyatlara yansıtılması, kargo kampanyaları ve daha birçok durum, kargo maliyetlerinin düşürülebilmesi adına kullanılabilir.

Devamını Oku

Depo yönetim sistemi; üretim faaliyetleri, vadeli stoklama, ürün satış, tedarik, lojistik ve daha birçok detay özelinde kullanılan deponun görevini tam anlamıyla yerine getirmesiyle yükümlü bir sistemdir.

Devamını Oku

E-irsaliye ve e-fatura, e-dönüşüm süreci kapsamında işletmelerin karşılarına çıkmış olan iki farklı kavramdır. E-irsaliye ve e-faturanın en temel amacı, işletmelerin gerek irsaliye işlemlerinin gerekse fatura kesim işlemlerinin artık elektronik ortamlara taşınarak hem kayıt dışılığın önüne geçmek hem de bu konulardaki kağıt yükünden de tasarruf etmektir.

Devamını Oku
27 Eylül 2021

Tedarik zincirinin en önemli halkalarından biri olan tedarikçilerin, her detay veya her faktör düşünülerek seçilmesi, işletmelerinin sürdürülebilir olmalarının ve kusursuz hizmet verebilmelerinin en temel gerekliliklerinden biri olarak bilinir.

Devamını Oku